ZAKYNTHOS 6 DITE

View photos

Description

► Majestic Hotel 4*  (All inlcusive)

*Gusht  14, 19, 24 €409

► Alexander the Great 4*  (All inlcusive)

*Gusht  24, 29  €399

*Shtator  3  €389

► Ikaros Hotel (All inlcusive)

*Gusht 19, 24, 29 €349

*Shtator 3  €329


Program

 • 1

  DITA E PARE

  Nisja nga Tirana ne oren 23:00 ne darke nje dite para dates se nisjes .Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Kalimi I doganes ne piken kufitare Kakavije. Pas kalimit te kufirit do te perdorim autostraden IONIAN ROAD e cila lidh qytetin e Janines me qytetin e Patres per te shkuar me pas drejt portit te Kilinit ku do te marrim tragetin per ne Zakynthos. Rreth drekes mberritja dhe akomodimi ne hotel. Pushim. Pas konsumimit te darkes vizite ne qender te sheshit Solomos .

 • 2

  DITA E DYTE

  Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit marrim anijen qe ben shetitjen rreth e qark gjithe ishullit te Zakynthos, ku vizitohen: Shpella e Delfinave, Fytyra e Poseidonit e gdhendur ne Shkemb, Navagio Beach (Plazhi me I famshem I ishullit), Shpella Blu, Shpella Keri, Xyriai (plazh kurativ), Porti San Nikola, Tsivili. Kjo shetitje e mrekullueshme mbaron rreth ores 17:00 dhe ka nje kosto extra prej 30 euro per person. Kthimi ne hotel. Mbremje e lire.(Personat qe nuk kane deshire te jene pjesmarres ne udhetimin me anije mund te shfrytezojne plazhin afer hotelit)

 • 3

  DITA E TRETE

  Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi per plazh drejt zones Vasiliko, ku pervec plazhit do të keni mundsi te kryeni sporte te ndryshme ujore gjate qendrimit atje. Kohe e lire per plazh deri ne pasdite.(Kjo shetitje eshte opsionale dhe ka nje pagese EXTRA 10 Euro/person e cila realizohet me pjesemarrjen minimale prej 20 personash) Kthimi ne hotel . Pas darke shijojme jeten plot ngjyra qe Zakynthos ofron, sipas deshires ne Taverna, Clube.

 • 4

  DITA E KATERT

  Qendrim i lire. 

 • 5

  DITA E PESTE

  Mengjesi ne hotel. Me pas nisemi per tek anijet qe bejn lundrime te dedikuara per tek ishulli I breshkave .Pervecse tur rreth ishullit Marathonisi per te pare breshkat Carreta Carreta ( Simboli i ishulit te Zakynthos ) gjithashtu ne ate vend fantastic kemi mundesi qe te bejm edhe plazh.Anija per ne ishullin e breshkave ka kosto extra 18 euro per person. Kthimi ne hotel.  Pasdite e lire.

 • 6

  DITA E GJASHTE

  Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi drejt Shqiperise, perseri nepermjet autostrades IONIAN ROAD. Kthimi per ne Tirane. Fundi I sherbimit tone.

  #SHENIM:

  POLITIKAT E FEMIJEVE.

  FEMIJET NGA 0-2.99 VJEC - FALAS.

  FEMIJET NGA 3-11.99 PERFITOJNE 50% ULJE.


  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 75% ME SHUME.
  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 20 DITE PARA NISJES.
  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

  ► CMIMI I BILETES E TRAGETIT ( Kyllini - Zakynthos - Kyllini ) NE RAST SE NDRYSHON PER SHKAK TE RRITJES GLOBALE TE NAFTES DO TE PARAQITET NE KOHE REALE.
  ► REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EXTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.

  CMIMET DHE DISPONUESHMERIA E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE.

  PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

 • 0

  INFORMACIONE RRETH HOTELEVE

  Hotel Majestic 4*

  AJER I KONDICIONUAR – FREE
  WIFI – FREE


  Hotel Alexander The Great 4* 

  Linku i hotelit: https://www.alexanderhtl.gr/

  Hotel Alexander gjendet në qendër të Laganas, pranë bareve dhe restoranteve. Vendodhje ideale për personat që preferojnë pushime aktive gjithashtu dhe gjatë mbrëmjes. Plazhi më I afërt është vetëm 250 metra nga hoteli. Përfshin 185 dhoma, 1 ndërtesë, 3 kate, 3 ashensorë, recepsion 24h; restorant, kuzhinë greke, 2 bare: në holl dhe pranë pishinës; exchange, dyqan suveniresh, tarracë me pamje nga pishina, parkim makinash. Të gjitha dhomat kanë një TV, frigorifer, telefon, kutinë e sigurisë, peshqirët, ajrin e kondicionuar dhe një ballkon ose verandë.I sugjeruar per cifte.

  AJER I KONDICIONUAR – FREE
  WIFI – FREE

   

  Ikaros Hotel 3*
  Linku i hotelit: http://www.ikaroshotel.gr/index.html

  Hoteli ideal buxhetor. Hotel Ikaros përfshin tre ndërtesa të ndara me 100 dhoma të dekoruara bukur të shpërndara në të gjithë ndërtesen. Të gjitha dhomat ofrojnë një tualet, ajër të kondicionuar, frigorifer. Hoteli ndodhet rreth 5 minuta ecje nga plazhi Laganas  dhe fare prane nga qendra e Laganas ku ndodhen baret, restorantet si edhe lokalet e nates. Pishina e madhe është e vendosur në qendër të hotelit dhe për të vegjlit ka edhe pishinë për fëmijë. Shezllonet dhe çadra falas për mysafirët janë gjithashtu në dispozicion. Dhoma rekreative ofron aktivitete duke përfshirë ping-pong dhe bilardo. Nderkohe, po aty gjendet dhe bari dhe restoranti I hotelit ku sherbehet koncepti All Inclusive. I sugjeruar per familjare dhe çifte.
  AJER I KONDICIONUAR – FREE
  WIFI – FREE 

   


Included

 • Transporti me automjet komod
 • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit
 • Facilitetet sipas cdo hoteli
 • Akomodimi 5 nete në hotelet perkates.
 • Baza e shërbimit të vakteve sipas hotelit

Not included

 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 • Shëtitjet me anije, sporte e ndryshme te ujit
 • Taksa lokale €1.5 per dhome hotel 3*
 • Taksa lokale €3 per dhome hotel 4*
 • Taksa lokale €4 per dhome hotel 5*
 • Bileta tragetit Kyllini - Zakynthos - Kylini €27.

Location