PLAZH NE KROACI

Description

Vera në Kroaci është e mbushur me festivale dhe ngjarje që festojnë kulturën dhe historinë e pasur të vendit. Disa festivale lavdërojnë muzikën dhe kërcimin tradicional kroat, ndërsa të tjerat janë më moderne dhe fokusohen në muzikën dhe artin bashkëkohor.


Program

 • 1

  Perse Kroaci?

  Nëse dëshironi të shijoni muajt e nxehtë, pushimet verore në Kroaci janë gjëja e duhur. Vendi nuk njihet kot si “Perla e Adriatikut”. Shtëpitë e bukura me çati terrakote ndodhen përgjatë bregut të Adriatikut dhe deti i kaltër të fton të notosh dhe të pushosh.

 • 2

  Plazh ne Dubrovnik

  Muajt ​​e verës janë sezoni i pikut për të vizituar Dubrovnikun sepse gjithmonë mund të freskoheni në një nga plazhet e shumta nëse nxeheni gjatë kohës që ecni nëpër muret e qytetit ose vizitoni muzetë e panumërt.
  Disa nga plazhet me te bukura:
  - Banje Beach
  - Sveti Jakov Beach
  - Copacabana Beach
  - Buža
  - Šulići Bay 

 • 3

  Plazh ne Split

  Spliti, qyteti i dytë më i madh në Kroaci, është një përzierje e jetës moderne dhe historisë së lashtë. Me rrënojat që datojnë nga Perandoria Romake, një bregdet plot zhurmë dhe ushqim deti të freskët që shërbehet çdo ditë në shumë restorante në qytet, Spliti ia vlen të vizitohet në një turne nëpër Kroaci.
  Disa nga plazhet me te bukura:
  - Jezinac Beach
  - Kasjuni Beach
  - Sand Beach Bacvice
  - Ovcice Beach
  - Znjan Beach

 • 4

  SHENIM:

  • Per data specifike dhe sugjerime te personalizuara mbi kerkesen tuaj,plotesoni formen e aplikimit ne te djathte dhe agjentet tane do t'iu kontaktojne sa me shpejte per t'iu asistuar.

    

  •  


Included

Not included


Location